Autor: Administrator , 12. 10. 2023.

Učenici 3.B i 3.C razreda naše gimnazije u suradnji sa višom lektoricom prof. Žaklinom Radoš, s odjela  za germanistiku Sveučilišta u Zadru, studentima germanistike i prof. Marijanom Čuljat sudjelovali su u Europskoj noći istraživača. Tema njihovog istraživanja bila je  „Koliko grad Zadar pridonosi klimatskoj neutralnosti?“  Učenici su istražili na koji su način građani grada Zadra i Zadarske županije do sada pridonijeli klimatskoj neutralnosti npr. postavljanjem reciklažnih dvorišta, sve većim korištenjem električnih automobila, postavljanjem vjetrenjača, oblaganjem kuća, postavljanjem solarnih panela i sve većim uljepšavanjem javnih površina. Učenici su u hodniku škole izložili rezultate svog istraživanja na njemačkom i hrvatskom jeziku, te su pritom pokazali veliku kreativnost. Zaključili su da će se naša klimatska neutralnost povećati pređemo li u potpunosti na navedene primjere kako bismo sačuvali ljepotu grada Zadra, naše županije i Lijepe naše!