Autor: Katarina Matek, 3. 3. 2023.

Uspjeh GJB na LiDraNu 2023.  – „Kesa“ Anuške Priske Klapan i „Odlazak u noć: unifikacija glazbenog izričaja“ Katarine Vlatković predloženi za državnu razinu!

Neizmjerno smo veseli i ponosni na svoje učenike koji su se i ove godine, u možda nikad većem broju i u svim kategorijama, predstavili svojim radovima i izvedbama na županijskoj razini smotre LiDraNo. Ekonomsko-birotehnička i trgovačka škola Zadar ugostila nas je 28. veljače, treću godinu zaredom, ovaj put u Centru za kreativne industrije INOVACIJA ZADAR.

Literarno stvaralaštvo: Hana Baraba (3.b) - „Čestitost“ (mentor: Tomey Ćurković), Dorotea Kolega (3.d) - „Sasvim običan dan“ (mentorica: Vesna Dražić), Luciano Smoljan (2.a) - „Dvije ptice“ (mentorica: Ksenija Vekić) i Anuška Priska Klapan (4.d) - „Kesa“ (mentorica: Katarina Matek) – rad predložen za državnu razinu!

Novinarsko stvaralaštvo: Marijeta Katalinić (1.e) – „Roko Strika – intervju“ (mentor: Tomey Ćurković), Anamarija Ikić (1.c) „Kuda ide ovaj svijet“ (mentorica: Vesna Dražić) i rad pod istim mentorstvom „Odlazak u noć: unifikacija glazbenog izričaja“ učenice Katarine Vlatković (3.d) - predložen za državnu razinu!

Dramsko-scensko stvaralaštvo: Hana Baraba (3.b) – monolog Dunje iz djela „Zločin i kazna“ (mentor: Tomey Ćurković), Bruno Nekić (4.b) – „Tko je ubio moga oca?“ L. Eduarda (mentorica: Tatjana Kamber), Anuška Priska Klapan (4.d) – „Padanje“ F.Tilena i Iva Skračić (4.a) – „Ime mi je Davor“ T.Mravak (mentorica: Katarina Matek).

Skupni nastup: Ivan Pavao Čulina i Dora Vrkić (1.e) – „Medeja (Euripid)“ (mentor: Tomey Ćurković).