Autor: Administrator , 11. 3. 2022.

Učenici i profesori Gimnazije Jurja Barakovića Zadar sudjeluju u Erasmus+ KA2 projektu "Reconstructing individual fates in World War I". Projekt se održava u partnerstvu 5 država i škola i to: Njemačka (Erich Gutenberg Berufskolleg des Kreises Herford in Bünde Wirtschaft und Verwaltung), Rumunjska (Colegiul National), Portugal (Agrupamento de Escolas de Aveiro), Francuska (Lycée Eugene Woillez) i Hrvatska (Gimnazija Jurja Barakovića Zadar).

Projekt se izvodi u 5 faza koje obuhvaćaju niz aktivnosti između kojih se ističu one stručne; tematska istraživanja, piprema ppt prezentacija, izlaganja, posjeti stratištima, spomenicima i muzejima Prvog svjetskog rata, ali i snimanje dokumentarnog filma u suradnji učenika svih 5 škola. Prilog je snimljen je po povratku s prvoga putovanja i nakon što je odrađena prva faza projekta u Njemačkoj (Bünde) i Belgiji (Bruxelles).