Gošće sa Sveučilišta na satu engleskog jezika

Autor: Administrator , 21. 5. 2019.

U srijedu 15. svibnja u školi smo ugostili Katherine Hendry iz SAD-a, profesoricu na Odjelu za anglistiku Sveučilišta u Zadru te studenticu Shanon Doyle iz Irske.

Naše gošće su za vrijeme nastave engleskog jezika održale radionicu na temu irske i američke kulture i to u 1.A, 1.B, 1.C, 1. E te u 3.E razredu.

Upoznale su nas s kulturom zemalja iz kojih dolaze te ih ujedno i usporedile. Učenici su imali priliku bolje upoznati kulturu, stil života i običaje SAD-a i Irske, razgovarati s izvornim govornicama engleskog jezika te tako proširiti svoj vokabular i usavršiti vještine govorenja ovog jezika. Dobro su se zabavili i naučili pokoju novu frazu. Bilo je to jedno vrlo zanimljivo i poučno druženje te se radujemo budućim ovakvim događajima i nadamo se da će ih biti što više.