Autor: Katarina Matek, 12. 9. 2018.

Naši su se maturanti ovaj tjedan vratili u školske klupe nakon maturalne ekskurzije koja je trajala od 1. do 7. rujna, a putovalo se Krakow-Prag-Dresden-Beč, i to u pratnji svojih šestero profesora (Nina Mencla, Sonje Bašić, Jelene Sturnele, Katarine Matek, Ivane Slavice i Karmele Jelčić).

Ekskurzija je bila dobro organizirana uz pomoć agencije Vip-travel i njihovih predanih i izvrsnih vodiča koji su nam, osim stručno-poučnog dijela, svima nastojali sam boravak na putu učiniti što lakšim i ugodnijim.

Učenici su upoznati s brojnim znamenitostima te su mogli mnogo toga vidjeti i na taj način proširiti svoje spoznaje o kulturi srednjoeuropskih metropola. Upamtit će tako rudnik Wjelicka, koncentracijski logor Auschwitz u Poljskoj, Wadowice - rodno mjesto pape Ivana Pavla II, prašku katedralu sv.Vita, Zlatnu uličku u Pragu, prašku pivnicu Flek, kraljevsku palaču u Dresdenu, dvorac Marije Terezije u Beču itd. Na samom kraju putovanja, posjetili smo poznati zabavni park Prater.