Autor: Heidi Mičić, 3. 5. 2018.

Svjetski dan zdravlja svake se godine obilježava u mjesecu travnju i redovito je popraćen nizom različitih aktivnosti  Tako su ove godine učenici naše škole izradili zanimljive plakate koji obuhvaćaju različita područja čovjekovog zdravlja: mentalno zdravlje, tjelesno zdravlje, dentalno zdravlje itd.  Plakati sadrže i korisne naputke i savjete za sve koji žele unaprijediti vlastito zdravlje, razinu energije i kondiciju.

Pored izložbe  učeničkih radova, u tjednu obilježavanja važnosti zdravlja i poticanja zdravih životnih navika, organizirane su i radionice iz područja mentalnog zdravlja. Radionice su održali gosti – studenti psihologije, u okviru međunarodnog projekta Mind to mind. Taj je projekt usmjeren na edukaciju djece i mladih o  problemima mentalnog zdravlja i destigmatizaciju osoba koje imaju  poteškoća u ovom području funkcioniranja.

Kako bi se  naglasila važnost zdrave prehrane u očuvanju zdravlja, škola je omogućila učenicima  dva dana besplatni voćni obrok. Jabuke su najprije  dijelili volonteri za vrijeme velikog odmora, a poslije su se učenici sami mogli poslužiti voćem  koje im je bilo dostupno na stolovima u školskom hodniku.