Autor: Sonja Bašić, 25. 4. 2018.

U Daruvaru je od 19. – 21. travnja 2018. godine održano XXIV. Državno natjecanje u znanju francuskoga, španjolskoga i talijanskoga jezika za osnovne i srednje škole Republike Hrvatske. Domaćin je bila Ekonomska i turistička škola Daruvar, čiji su djelatnici i učenici pružili toplu dobrodošlicu svim natjecateljima.

Na ovogodišnje Državno natjecanje iz talijanskog jezika pozvane su naše učenice Sara Smolić( mentor prof. Ingrid Grbavac ) i Mia Krajnović ( mentor prof. Sonja Bašić ). Nažalost, učenica Sara Smolić bila je spriječena zbog bolesti, tako da su na natjecanje otišle učenica Mia Krajnović i njena mentorica, prof. Sonja Bašić. Samo natjecanje počelo je u petak, 20. 04. i sastojalo se od 1. i 2. dijela pismenog ispita te prezentacije koju su na odabranu temu predstavili sami učenici. U subotu, 21.04. održan je završni dio – govorna  interakcija. Naša učenica u svojoj je kategoriji ( Gimnazija, Lista B ) osvojila 3. mjesto što je veliki uspjeh jer je u svojoj kategoriji bila jedina učenica trećeg razreda (ostali učenici bili su učenici četvrtih razreda ). Na ovaj način učenica Mia Krajnović  predstavila je našu školu u najboljem svjetlu.

Iz samog grada Daruvara, cvjetnog i zelenog, okupanog suncem, ponijeli smo uspomene koje će nam ostati u ugodnom sjećanju.