Autor: Katarina Matek, 20. 4. 2018.

U petak, 13. travnja u 20 h, velik broj učenika i djelatnika naše gimnazije zaputio se u HNK Zadar kako bi pogledali premijeru višestruko nagrađivane predstave “Moj sin samo malo sporije hoda”, dramski tekst Ivora Martinića, a u režiji zadarskog redatelja Vinka Radovčića.  Predstava na emocionalan, ali i iznimno duhovit način, problematizira temu obiteljskih odnosa. Ovog puta imali smo i razlog više za posjet HNK: u ekipi iznimno talentiranih glumaca amatera udruge “Drama plus” istaklo se i dvoje naših učenika: Mia Bujan (4.b) I Luka Nešović (2.e). Miji i Luki, zaljubljenicima u kazalište, kojima ovo nije prvo glumačko iskustvo, čestitamo s ponosom i želimo puno sreće i uspjeha u daljnjem radu!