Autor: Katarina Matek, 14. 3. 2018.

U utorak, 13. ožujka, održalao se natjecanje u interpretativnom čitanju u GKZD Arbanasi u kojem su sudjelovale četiri škole: Gimnazija Jurja Brakovića, Gimnazija Vladimira Nazora, Škola primjenjene umjetnosti i dizajna i Prirodoslovno-grafička škola Zadar. Tema čitanja bila je "Pismo", što je ujedno i tema manifestacije "Zadar čita". Iz naše škole sudjelovali su učenici 2.E razreda Tamara Kovačević i Luka Nešović pod mentorstvom profesorice Katarine Matek i knjižničarke Matee Sušić. Tamara je osvojila 2. mjesto na čemu joj od srca čestitamo!