Autor: Sara Škrokov, Morela Paleka, 21. 12. 2017.

Zadnji tjedan u prvom polugodištu volonteri su obilježili posebnim božićnim događajem pod nazivom Betlehemsko svjetlo mira.

Volonteri su nekoliko dana vrijedno izrađivali kod kuće male darove za sve učenike i profesore. Bile su to prigodne poruke koje su pažljivo birali i ispisivali na ukrasnim papirima. U ponedjeljak, 18.prosinca, pet volontera iz trećih razreda nosili su Betlehemsko svjetlo po razredima i čitale zanimljivu priču o njegovu nastanku i simbolici. Svi su učenici i profesori dobili  pripremljeni dar – čestitku. U smjeni B volonteri su nosili Betlehemsko svjetlo i mali dar za svakoga u četvrtak, 21.prosinca.

Učenici i profesori su bili  iznenađeni i oduševljeni našom dobrom namjerom i malim znakom pažnje koji su dobili. Osmislile smo nešto neobično i to se svima svidjelo. Odlučile smo ih malo razveseliti za početak ovog blagdanskog tjedna i u tome smo uspjele. Lijep je osjećaj znati da si nekome  uljepšao dan i izmamio osmjeh na lice. Smisao Božića nije u skupim poklonima, već u ljubavi,radosti i dobrim djelima. I htjele bi ponoviti ovaj lijepi događaj, jer je radost u malim gestama koje mnogo znače.