Autor: Diego Jadreško, 20. 12. 2017.

Prvi put u ovom stoljeću Gimnazija Jurja Barakovića plasirala se u finale Košarkaške lige srednjih škola zadarske županije. Nakon pet napetih i vrlo teških utakmica naša je škola imala savršen učinak 5-0 i puna samopouzdanja pristupila finalu koje se odigralo u utorak, 19.12.2017. u 13:00 u Sportskom centru Višnjik. Unatoč velikim naporima naših momaka, momci iz Gimnazije Franje Petrića pokazali su se boljim i pobjedili rezultatom 69-56. Evo što su o finalnoj utakmici rekli čelni igrači momčadi iz naše škole:

„Na samom početku utakmice osjetio se strah kod pojedinaca u momčadi,koji je rezultirao nenadoknadivim vodstvom odmah od prve četvrtine.Mioc je ipak puno uigranija i individualno bolja momčad. Svaka čast momcima na zasluženom prvom mjestu i nadamo se što boljem njihovom plasmanu na daljnim natjecanjima.“ Izjavio je kapetan Karlo Traživuk.

„Postigli smo neočekivani uspjeh samim ulaskom u finale iako mi nije bio jasan strah kod određenih pojedinaca na samom početku. Miočani su nas nadskakali, zabili apsolutno sve što su trebali, mi nismo i sad je samo preostalo da im čestitam i zaželim svu sreću.“ Prokomentirao je član prve petorke Franko Perinić.

U finalnoj utakmici od naših igrača najviše su se istakli Franov s 18 poena, Traživuk sa 17 i Perinić s 11 poena.Mioc su predvodili Tin Bušić i Luka Sunara,koji su se najviše istaknuli svojim potezima. Atmosfera u dvorani je bila zdravo navijačka s obe strane. Vidan je napredak u sustavu natjecanja, jer se igra više utakmica, sustav je ligaški na početku i daju se dodatne prilike za popravak loših rezultata u skupini.

Sve u svemu, možemo biti ponosni na rezultat naše škole, jer su ostvarili povijesni rezultat i vratili našoj školi titulu jedne od najboljih zadarskih škola u ovom sportu.  Svjedočili smo i nadolazećim talentima naše škole koji će do punog sjaja doći tek u narednim godinama, tako da možemo očekivati još puno uspjeha u budućnosti!