Autor: Lara Ćoza, Lea Župan, 22. 5. 2017.

Učenici naše škole   sudjelovali su u natjecanju „Ljepota kristalnih ploha“ u organizaciji Hrvatske udruge kristolografa i Hrvatske kristalografske zajednice, a pod pokroviteljstvom Pliva d.d.o. Natjecanje se sastoji u izvođenju kristalnog rasta od materijala koji je organizator dostavio natjecateljima.

Svrha natjecanja je potaknuti učenike i nastavnike na samostalan rad i aktivnosti koji nadopunjuje nastavni program.

Natjecanje započelo 19.01 2017, a završilo 17.03.2017., kada smo organizatoru poslali izrađeni kristal i dnevnik rada. Tijekom rada  objavljivali  smo slike naših kristala na Facebook stranici Ljepota kristalnih ploha. Prošli tjedan  objavljeni su rezultati natjecanja. Po odluci komisije stručnjaka, naš kristal u Izazovnoj kategoriji zauzeo je 4. mjesto, a  u kategoriji Anorganski kristal dijeli 7.mjesto.

U natjecanju je sudjelovalo oko 500 škola.

Čestitamo timovima koji su bili bolji od nas, imali su više sreće u izradi  pravilnog i prozirnog kristala.

Nama je žao što nismo mogli do nagrade koju osvajaju prva tri mjesta. Stekli smo dobro iskustvo, pa ćemo se sljedeće godine ponovo uključiti. Prezentacije našeg rada možete vidjeti u prilogu.