Autor: Marin Prtenjača, 17. 2. 2017.

Dana 16. veljače 2017. u Gimnaziji Jurja Barakovića održana je edukativna izložba na temu "Hrvatska iz zraka". Prikazano je 30 plakata koji obuhvaćaju različite motive prirodnog i društvenog sadržaja. Cilj ovog projekta jest da se usmjeri pozornost na iznimnu raznolikost naše domovine. Za realizaciju ovog projekta prvenstveno je zaslužan putnik, pisac i fotograf Davor Rostuhar. Svojom sposobnošću dočarao nam je mnogobrojne sadržaje koji obogaćuju Hrvatsku. Na izložbi je prisustvovalo 60 učenika naše škole koji su sa zainteresiranošću pratili sve pustolovine samog autora. U tehničkoj postavi izložbe sudjelovali učenici 4.e: Zara Škibola, Dea Barać, Antonela Radman i Nora Knez te učenici 4.a razreda: Lovre Ćustić, Karlo Lonić, Ivan Milanović, Lovre Gusar, Luka Šarić pod ravnanjem prof. Marina Prtenjače .

Rad fotografa Davora Rostuhara možete pratiti i na njegovoj facebook stranici, a slike s ove izložbe možete vidjeti OVDJE.