Terenska nastava - osobitosti Perivoja Vladimira Nazora

Autor: Administrator , 28. 5. 2024.

2. svibnja, u pratnji naše razrednice i prof. biologije Tajane Morović Tolja učionicu smo zamijenili nastavom na otvorenom. Bili smo u našem najvećem parku, Perivoju Vladimira Nazora, uz vodstvo ing. agr. Mirne Petricioli. Gospođa Petricioli pričala nam je o povijesti Perivoja, dobili smo brojne informacije o biljnim i životinjskim vrstama, a odgovarala je i na razna naša pitanja.

Kroz park smo šetali promatrajući prirodu oko sebe, zapisujući nova znanja koja nam je otkrivala voditeljica, a neki su i fotografirali određene vrste biljaka kako bi ih mogli prikazatii u sklopu naše zajedničke prezentacije koja je još u izradi.

Jako smo zadovoljni ovakvim oblikom nastave jer nam omogućuje aktivno učenje i direktan kontakt s prirodom. Nadamo se da ćemo i ubuduće ponoviti ovako nešto i surađivati s djelatnicima Nasada.

Još jednom hvala našoj voditeljici Mirni na strpljenju te uloženom vremenu i trudu kojima je doprinijela da naučimo nešto više o pojedinostima našeg okruženja.

Našu prezentaciju objavljujemo uskoro

Gabriel Sorić, 1.a