Festival znanosti u našoj gimnaziji

Autor: Administrator , 6. 5. 2024.

U utorak, 23. travnja 2024. godine, studenti 2. godine Sveučilišta u Zadru Petra Šenkiš i Filip Matijević, pod mentorstvom prof. Leonarde Lovrović, održali su radionicu pod nazivom AI Chatbots u 4.b i 4.e razredu naše gimnazije. Nakon uvodnog predavanja u kojem su saznali informacije o uporabi, prednostima i nedostatcima umjetne inteligencije učenici su pročitali članak "1 in 3 people are lonely. Will AI Help?". Članak govori o mogućnostima uporabe umjetne inteligencije u ostvarivanju socijalnog kontakta i suzbijanja usamljenosti. Nakon članka učenici su u grupama odgovarali na pitanja i izricali svoje stavove i mišljenje o budućnosti AI. Pored  proširivanja vokabulara učenici su kroz diskusiju razvijali jezične vještine čitanja, govora ali i kritičkog promišljanja. U organizaciji predavanja i radionice sudjelovale su profesorice Ivana Radović i Franka Dvorski.

Više slika s radionice možete vidjeti OVDJE.