Putovanje učenika u Francusku: Provansa i Azurna obala

Autor: Administrator , 15. 4. 2024.

Izvanučionička nastava Provansa i Azurna obala: MONACO – NICE – ROUSSILON – AVIGNON – NÎMES – ARLES – AIX-EN-PROVENCE – GRASSE

Učenici frankofonci naše dvije ''sestrinske'' gimnazije (Baraković i Nazor) ovogodišnje proljetne praznike iskoristili su na najbolji način – otputovavši u Francusku u pratnji troje profesora (Nino Mencl, Mate Lonić i Svjetlana Pera). Izvanučionička nastava organizirana je za sve učenike od 1. do 4. razreda koji u školi uče francuski jezik kao fakultativni, a ostvarena kao putovanje u jugoistočni dio Francuske od 1. do 6. travnja ove godine.

Putovanje je obuhvatilo nekoliko navedenih destinacija u kojima su učenici imali prigodu upoznati način života, kulturu i dio povijesti zemlje čiji jezik uče, a isto tako biti i izravno uključeni u svakodnevne situacije u kojima ga mogu i prakticirati u razgovoru s lokalnim stanovnicima. Sveukupni dojmovi svih sudionika u putovanju su pozitivni, učenici su proveli prekrasne trenutke međusobno se družeći i sklapajući prijateljstva koja će ostati i dalje. Možda nam je nedostajalo malo više vremena za detaljnije upoznavanje pojedinih destinacija, no svi se slažu u tome da im je ovo naše prvo zajedničko putovanje dalo još više želje za sljedećim.

Kako vele Francuzi: ,,À refaire!'' (,,Treba ponoviti!'')

Izvješće prema danima te slike prema lokacijama pogledajte na sljedećim poveznicama:

Svjetlana Pera