UČENICI GJB NA PREDSTAVI „POUČAK O SUGLASNOSTI“ U HNK ZADAR

Autor: Administrator , 16. 10. 2023.

Kazališna udruga Igrajmo se Zadar za svojih 20 godina rada s djecom izvela je predstavu naslova “Poučak o suglasnosti“. Predstava se održala u četvrtak, 12. listopada u 19 sati u HNK Zadar. Osmislila ju je i režirala predstavnica udruge Igrajmo se Zadar i profesorica hrvatskog jezika i književnosti u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar, Matija Šango-Šimurina, prema tekstu B. Brechta. Predstava je trajala 45 minuta, a glumilo je 45 glumaca. Priča je praćena četirima pilotima koji su sudjelovali u ratu te preispitivali problematiku društva i besmislenost rata. Neke od rečenica „Pomaže li čovjek čovjeku?“ i „Je li se što promijenilo?“ motivi su ljudskosti i egzistencije. U predstavi su sudjelovali Antonija Mašina, Natali Anić, Luna Brkljača, Dora Vrkić, Luce Slišković i Ivan Pavao Čulina, učenici naše škole.