Time To Move (Udruga CINAZ)

Autor: Administrator , 16. 10. 2023.

U razdoblju od 11. do 12. listopada, Udruga CINAZ u suradnji s partnerima iz Udruge Carpe Diem iz Karlovca, provela je niz edukativnih aktivnosti u našoj školi s ciljem promocije "Time to Move" kampanje i pružanja informacija o raznovrsnim mogućnostima koje ona pruža.

Na prvi dan, članovi udrugeCarpe Diem su predstavili učenicima drugog i četvrtog razreda pojmove Europskih snaga solidarnosti, volontiranja i uputili ih o tome kako se prijaviti te iskoristiti brojne fascinantne prilike koje su im dostupne putem ove kampanje.

Sljedećeg dana, učenicima drugog razreda održana je inspirativna prezentacija i predavanje od strane volonterke iz Udruge Carpe Diem, koja dolazi iz Turske. Ova volonterka je podijelila svoju osobnu priču te detaljno predstavila volontiranje kao aktivnost, istaknuvši različite opcije dostupne mladima. Također, pružila je korisne smjernice o tome kako se prijaviti za volontiranje i odgovorila na brojna pitanja koja su se odnosila na njezino predavanje, kampanju "Time to Move" te Europske snage solidarnosti. Ova aktivnost je imala za cilj potaknuti mlade na aktivno sudjelovanje u projektima solidarnosti i volonterizma te im pružiti informacije i motivaciju za sudjelovanje u kampanji "Time to Move."