Uspjesi s državnih natjecanja

Autor: Administrator , 17. 5. 2023.

Fizika

Državno natjecanje iz fizike održano je u Podgori od 8. do 11. svibnja. Na natjecanju je sudjelovao naš učenik Toni Klanac pod mentorstvom prof. Katarine Juranov te osvojio 10. mjesto.

Hrvatski jezik

Na državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika sudjelovalo je dvoje učenika Samul Oles pod mentorstvom prof. Ksenije Vekić i Dora Pedić pod mentorstvom prof. Tatjane Kamber. Osvojili su 18. i 20. mjesto. Natjecanje je održano u Crikvenici.

Državna smotra Lidrano održana je u Vodicama. U području literalnog stvaralaštva sudjelovala  je učenica Anuška Priska Klapan pod mentorstvom prof. Katarine Matek.

Latinski jezik

Na državnom natjecanju iz Latinskog jezika sudjelovao je naš učenik Samuel Oles pod mentorstvom prof. Natali Miletić te osvojio 8. mjesto. Natjecanje je održano u Zadru.

Engleski jezik

Na državnom natjecanju iz engleskog jezika sudjelovalo je naš učenik Samuel Oles pod mentorstvom prof. Ivane Kurtin. Natjecanje je održano u Vinkovcima, a Samuel je osvojio 21. mjesto.

Povijest

Na državnom natjecanju iz povijesti u kategoriji samostalni istraživački rad učenici Ecija Tudorović i Roko Strika su pod mentorstvom prof. Štefana Štivičića osvojili 5. mjesto (od 12 natjecatetaljskih ekipa). Ecija je zajednički rad predstavila samostalno jer je Roko bio opravdano spriječen natjecanjem u hrvačkoj reprezentaciji. Natjecanje se održalo u Vinkovcima od 26. do 28. travnja 2023.