Poštovani učenici i roditelji,

učenicima i njihovim roditeljima omogućeno putem servisa https://potvrde.skole.hr/login  da sami zatraže i dobiju elektronički potpisanu potvrdu o redovitom školovanju.

Klikom na poveznicu izdavanje potvrda učenici se mogu prijaviti svojim AAI identitetom (podaci kojima se prijavljuju u e-Dnevnik) ili roditelji svojim pristupnim podacima u sustavu

e-Građani (minimalno razina sigurnosti 3) i ispisati digitalnu potvrdu o redovnom školovanju.

U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.

Potvrde možete ispisati ili poslati na potrebnu adresu te one u potpunosti zamjenjuju potvrdu iz Škole u svim pravnim poslovima (Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; NN 62/17).

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matica u kojoj su svi učenici.