Autor: Ranko Artuković, 14. 12. 2015.

INA – Industrija nafte d.d. u listopadu 2015.g. pokrenula je, peti po redu, natječaj NajMentor/ica u sklopu kojeg su studenti imali priliku nominirati profesora ili profesoricu iz srednje škole (iz matematike, fizike i kemije) koji su u njima potaknuli želju za učenjem i napredovanjem te usadili ljubav prema prirodnim znanostima.
Na natječaj su pozvani studenti tehničkih i tehnoloških fakulteta, prirodoslovnih fakulteta i fakulteta geo-znanosti. INA je ovaj projekt pokrenula s ciljem naglašavanja važnosti mentorskog rada u odgoju mladih talenata koji nakon završetka svog školovanja pozitivno doprinose, ne samo razvoju kompanija čiji će zaposlenici postati, nego i društva u cjelini

Svi dosadašnji natječaji postignuli su iznimno dobar odaziv među studentima. Od 2011.g. – 2015.g. zaprimljeno je više od 1200 nominacija s 15 različitih fakulteta. Nominirano je 850 profesora, a nagrađeno ih je 12.

Svečana dodjela nagrada održala se 11. prosinca 2015. u Upravnoj zgradi INA d.d. na kojoj je profesorici Jeleni Sturneli, Gimnazija Jurja Barakovića, Zadar, uručena nagrada NajMentor/ica 2015. za područje kemije.