Autor: Administrator , 24. 11. 2021.

Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) već niz godina krajem studenoga organizira Dan otvorenih vrata. Prilika je to maturantima i učenicima srednjih škola koji planiraju upisati FER, kao i onima koji još nisu odabrali fakultet na kojem će nastaviti svoje školovanje, saznati nešto više o FER-u, organizaciji nastave, smjerovima i istraživanjima koja se na njemu provode. Isto tako, prilika je to i nastavnicima, roditeljima i učenicima osnovnih škola da se bolje upoznaju s Fakultetom i načinima na koje FER pridonosi društvu.

Ove godine, zbog epidemioloških mjera, Dan otvorenih vrata (prikladno preimenovan u „Dani otvorenih prozora“) održat će se onlineod četvrtka 25. 11. do subote 27. 11., a za cyber sudionike očekuje niz zanimljivih aktivnosti u koje se mogu uključiti, kao što su live prezentacije projekata i studentskih radova, online turniri i kvizovi s prigodnim FER nagradama, predstavljanja pojedinih nastavnika i njihovih predmeta te razne druge aktivnosti.
Na Dane otvorenih prozora možete se pridružiti putem
https://smotra.fer.unizg.hr/, a promotivni video možete pogledati na: promo video.

Većina događanja ide uživo i omogućava interaktivnost, tj. aktivno sudjelovanje posjetitelja kroz rasprave, postavljanje pitanja, igranje kvizova i sl. Nastavnici i učenici se mogu dikektno uključiti npr. u prezentacije studentskih radova, live pokuse iz fizike, online kvizove ili npr. u razgovor „Pitaj studente“ koji se prošle godine pokazao vrlo zabavnim i dinamičnim dijelom programa za sve sudionike.  Uključiti se mogu bez prethodne najave, no ako žele, mogu se javiti na smotra@fer.hr kako bi se dogovorito termin i aktivnosti koje im najviše odgovaraju.

Jčenici se mogu uključiti i na naše turnire u esportsu (LOL turnir), šahu i igri GO, jer smo pripremili vrlo atraktivne FER nagrade!