Autor: Administrator , 27. 4. 2021.

Državno natjecanje iz talijanskog jezika ove je godine održano u matičnim školama učenika koji su pozvani na najvišu razinu natjecanja u državi. Natjecanje se održalo u našoj školi 22. i 23. travnja 2021. (pismeni i usmeni dio) i na njemu je, pod mentorstvom prof. Ingrid Grbavac, sudjelovala naša učenica 4.b razreda Andrea Raić i osvojila izvrsno 4. mjesto! U nastavku donosimo Andrein osvrt na samo natjecanje i želimo joj puno uspjeha u daljnjem školovanju!

„Talijanski jezik moja je velika ljubav još od osnovne škole u kojoj sam također ostvarivala odlične rezultate, ali tek u srednjoj sam stigla i do državnoga natjecanja. Ovo mi je bilo jedno novo i vrlo lijepo iskustvo. Natjecanje se odvijalo u dva dijela. Prvi dan pisala sam ispit slušanja, čitanja, gramatike te esej, a drugi dan bio je rezerviran za usmeni ispit. Jako sam zadovoljna sa svime kako je na kraju završilo, a ponajviše mi je drago što sam odlično odradila usmeni dio koji se sastojao od razgovora sa izvornim govornikom. Tremu uopće nisam imala jer sam bila sigurna u sebe i u svoje znanje. Također, samo pripremanje za natjecanje nije mi predstavljalo problem jer sam to radila sa velikom željom i strašću. Ovom prilikom htjela bih se zahvaliti i profesorici Ingrid Grbavac koja me vodila kroz sve to i što mi je prenijela toliko znanja kroz ove četiri godine.“