Autor: Administrator , 24. 2. 2020.

Drugi po redu Kviz znanja za maturante GJB održan je u petak 31. siječnja 2020. godine. U vrijeme popularnosti brojnih kvizova znanja i u našoj GJB, kao i lani kad je održan prvi put, ponovili smo ono što želimo da postane tradicija. Kviz je zamišljen tako da u njemu mogu sudjelovati samo učenici-maturanti jer oni nas na ljeto napuštaju pa su usput i na ovaj način prije državne mature mogli testirati i svoje opće znanje.

Svaki razred mogao je imati maksimalno 4 učenika u svojoj ekipi i tako se prijaviti za natjecanje. Naravno da su svi razredi iskoristili mogućnost da imaju maksimalan broj učenika za kviz natjecanje. Kako je ukupno 5 razreda maturanata, to je ukupno 20 natjecatelja, a svaki razred je imao svoju „veličanstvenu četvorku“ – kvartet.

Kviz je bio koncipiran tako da su u pitanju bili navedeni mnogi podaci koji su učenicima mogli biti zanimljivi, pa je uz odmjeravanje znanja učenika bio i prilika da još nešto dodatno spoznaju i nauče.

Sve je proteklo u ugodnoj i na momente (zbog prestiža) napetoj, ali nadasve fair i korektnoj atmosferi jer svatko se želi prezentirati u najboljem svjetlu i po mogućnosti pobijediti. Koliko je bilo napeto i neizvjesno najbolje govori činjenica da su gotovo sve ekipe u konačnom poretku bile na samo 1 bod razlike. Slavljenička ekipa je ona iz 4.A razreda sa 39 od mogućih 57 bodova.

Njihov pobjednički kvartet činili su: Marko Bakmaz, Ivan Bušljeta, Ivan Adam Grgić i Vjekoslav – Marijan Vrkić.

5. 4.E - 25 bodova

Uz čestitke svim sudionicima kviza za maturante, želimo im puno sreće na državnoj maturi koja uskoro slijedi.