Autor: Heidi Mičić, 23. 12. 2016.

U ponedjeljak, 19.prosinca 2016. u multimedijalnoj dvorani  Gimnazije Jurja Barakovića održan je božićni humanitarni koncert na kojem su nastupali učenici naše škole sa gostima  iz drugih srednjih škola u Zadru. Cijena ulaznice bila je prilagođena učenicima i iznosila je simboličnih 5 kuna. U organizaciji koncerta  pomagali su volonteri školskog volonterskog tima.

Tijekom koncerta održana je i projekcija filma Dijete 31 jer je prihod namijenjen siromašnoj djeci u Africi i njihovom obrazovanju putem udruge Marijini obroci. Prikupljeno je 700 kuna a učenici su izjavili da će ponoviti koncert i u drugom polugodištu kako bi još pomogli onima čiji su ih životi koje su vidjeli u prizorima na filmu jako dirnuli i potaknuli na suosjećanje i solidarnost.