Autor: Sara Škrokov, 23. 12. 2016.

U petak, 16. prosinca učenici drugih i četvrtih razreda koji pohađaju volontersku skupinu u pratnji profesorice Heidi Mičić posjetili su OŠ Voštarnica, koju pohađaju djeca s intelektualnim poteškoćama.

U petak ujutro pripremili smo poklone za učenike, ponijeli gitare te se uputili prema školi. Učenici su nas veselo dočekali. Nakon upoznavanja, vrlo smo brzo uspostavili komunikaciju s njima te je tako započelo naše druženje. Vrijeme smo proveli pjevajući božićne pjesme uz pratnju troje naših učenika na gitarama.

Nakon toga su oni nama pjevali, a druženje smo završili ukrašavanjem božićne jelke. Nasmijana dječja lica govorila su nam više od 1000 riječi, a mi smo se osjećali sretno i ispunjeno jer smo napravili dobro djelo. To i je bit božićnog vremena- razviti solidarnost i donijeti radost u dječja srca. Ovo je bilo divno iskustvo i svakako bi ga željeli ponoviti.