Autor: Tatjana Kamber, 2. 5. 2016.

Učenik naše škole Lucian Jerak, 3b razred, osvojio je treću nagradu sa svojim literarnim radom domoljubne tematike na natječaju što ga organizira Družba „Braća hrvatskog zmaja“ u Zadru. Natječaj je objavljen povodom 345. obljetnice smrti Zrinskog i Frankopana i 25. godišnjice Domovinskog rata. Učenik je dobio novčanu nagradu od 300 kuna i knjigu na dar. Njegova mentorica prof. Tatjana Kamber nagrađena je knjigom s posvetom kao i svi ostali učenici i njihovi mentori koji su se odazvali ovom natječaju. To su učenici: Dino Sikirić 3b (mentorica prof. Tatjana Kamber), Antonia Ivković i Lucija Janjić 1c (mentorica prof. Mirjana Milković), Petra Tadić 3c i Anđela Brkljača 3d (mentorica prof. Kristina Matošić).