Autor: Karla Rogić, 18. 3. 2016.

Povodom obilježavanja manifestacije Dani hrvatskoga jezika održanih od 11. do 17. ožujka, pod mentorstvom našeg profesora hrvatskog jezika Tomeya Ćurkovića, odlučili smo napraviti plakat u čast piscima zadarskog kruga. Spomenili smo brojne pjesnike, prevoditelje i sastavljače gramatike. Cilj nam je bio ukazati na njihov doprinos hrvatskom jeziku.

U ovom projektu sudjelovale su učenice 4D razreda: Karla Rogić, Sara Knežević, Antonela Tošić i Petra Marković. Čast nam je bilo istraživati o zadarskim velikanima i možemo s pravom biti ponosni na njihovo stvaralaštvo.